Gymnazisté absolutními vítězi Dějepravného soutěžení

V pondělí 5. června 2017 se konal již XIII. ročník Dějepravného soutěžení, oblíbené dějepisné soutěže, kterou pořádá Muzeum Vysočiny Třebíč. Letošní téma znělo Mamut s koprovou omáčkou aneb Doba kamenná na našem území.

Zatímco předešlé ročníky soutěže byly věnovány maximálně několika desítkám rokům z historie, letos soutěžící čekalo tři milióny let dlouhé období. Co víme o vývoji člověka a jak se dokázal vypořádat s nástrahami pravěku? Jak se vyvíjelo jeho vnímání světa, užívání předmětů, utváření společenství? Jak chutnal mamut s koprovou omáčkou?

Dějepravné soutěžení není jen znalostní soutěž družstev jednotlivých škol z Třebíče a okolí, žáci mají na jednotlivých stanovištích v areálu zámku a v jeho bezprostředním okolí prokázat různé dovednosti, týmovou spolupráci, šikovnost a schopnost reagovat na nečekané situace.

Dvě družstva Gymnázia Třebíč, „Flinstounovi“ a „Ungabunga“, letos opět zabojovala a v obrovské konkurenci 26 týmů obsadila se shodným počtem bodů zlatou příčku. Družstvo „Flinstounovi“ navíc získalo cenu Nejsympatičtější tlupa a Nejlepší praumělci.

Flinstounovi: Filip Holoubek, Daniel Kneslík, Anita Pecková, Marika Špačková, Kateřina Šturalová, Pavla Vávrová

Ungabunga: Miloš Hrůza, Richard Mittner, Matěj Cícha, Teodor Urban, Martin Slouka, Matyáš Michálek

Blahopřejeme všem soutěžícím a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Lenka Chybová

Partneři Gymnázia v Třebíči
spinner