Natálie Řezáčová

Zaujal vás obor Marketingové komunikace a PR? Absolventka GTR Natálie Řezáčová Vám toto studium přiblíží.

Natálie Řezáčová nastoupila na čtyřleté gymnázium v Třebíči v roce 2015. Odmaturovala v roce 2019 z českého jazyka, anglického jazyka, německého jazyka a ze základů společenských věd. Nyní studuje obor Marketinkové komunikace a PR na Fakultě sociálních věd Karlovy univerzity. Ve svém volném čase se věnuje rodině, kamarádům a sportu. Mezi její záliby patří hudba, práce, vaření a pečení. Lidé ji považují za laskavého, pracovitého a důvěřivého člověka.

Jak vzpomínáte na studium na GTR? Povězte nám, na co nejraději vzpomínáte.

Na studium vzpomínám v dobrém, i když bylo občas náročné. Hodně jsem se toho za ty čtyři roky naučila a předměty jako čeština, dějepis či základy společenských věd mi nyní usnadňují studium vysoké školy, jazyky potom práci. Konkrétní vzpomínku vám teď neřeknu. Pro mě je asi nejdůležitější, že jsem se denně potkávala se svými nejlepšími kamarády, díky kterým jsem i ty náročné dny přečkala.  

Byl Váš sen už odmala studovat a věnovat se marketingové komunikaci a PR?

Vůbec ne. Jako malá jsem chtěla být zpěvačkou. Naštěstí jsem si relativně brzy uvědomila, že zpěv není mou nejsilnější stránkou, a moje sny i ambice se tak přesunuly jiným směrem. Ještě na začátku čtvrtého ročníku jsem si myslela, že půjdu studovat buď žurnalistiku, nebo psychologii do Brna. Nakonec jsem se, docela impulzivně, rozhodla pro studium marketingu v Praze. A nelituji. 

Co si myslíte, že je nejdůležitější ve Vaší budoucí profesi a co Vás nejvíce uspokojuje?

Marketing je velmi pestrý obor, ve kterém své uplatnění naleznou strozí analytici, obchodníci s tvrdými lokty i kreativní snílci. Jako u mnoha profesí je ovšem i zde důležitá hlavně praxe. Je potřeba být zapálený pro věc a mít chuť neustále se učit.  

Měla jste někdy pocit, že studium nezvládáte a chcete ho ukončit? Nebo máte naopak silnou vůli?

Nevím, jestli mám silnou vůli, ale nikdy jsem nepřemýšlela nad tím, že bych studium ukončila. Často je samozřejmě náročné skloubit školu s prací (pracuji na poloviční úvazek). Musím ale říct, že mi situaci usnadňuje fakt, že mě studium marketingu opravdu baví. Tedy pokud zrovna není zkouškové.

Máte nějakou radu, kterou se celý život řídíte?

To nevím. V různých životních situacích máme různé priority a těm je potřeba věnovat pozornost. Obecně je pro mě důležité snažit se vytvářet nějakou životní rovnováhu – umět pořádně pracovat i odpočívat, nalézt v sobě dostatek sebevědomí i pokory, dokázat se pochválit i pokárat. Takže vlastně asi mám, jestli se toto jako rada počítá ?. 

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.