Ondřej Paterna

Jednadvacetiletý Ondřej Paterna odmaturoval v roce 2019 na Gymnáziu Třebíč. Momentálně studuje Fakultu Vojenského zdravotnictví, obor všeobecné lékařství. Rád sportuje, kouká na seriály na Netflixu, v poslední době ho zaujaly seriály na medicínské téma. Dále rád čte a vaří. Je flegmatik, všechno řeší na poslední chvíli. Je přátelský, klidný a vtipný. Bývá stydlivý ve společnosti nových lidí.  

Proč jsi šel na medicínu a kdy ses takto rozhodnul?

Moje rozhodnutí bylo spontánní. Měl jsem přihlášku podanou na pedagogickou fakultu v Brně, kam už jsem byl i přijat. Druhou přihlášku jsem si podal na vojenskou školu v Brně, měl jsem už i zdravotní posudek. Poté jsem se dozvěděl, že na vojenské škole nabízí i obor medicíny. Medicína mě bavila, ale nikdy jsem nepřemýšlel, že bych ji studoval. Rozhodl jsem se tedy, že to zkusím. Během studia mě nejvíce zaujala ortopedie a chirurgie.

Jaké je to studovat VŠ během pandemie?

První semestr jsem byl jen doma. V druhém semestru chodím na praktickou výuku a prezenční výuku některých předmětů, jako je biochemie a fyziologie. Díky tomu, že jsem vypomáhal v nemocnici, jsem očkovaný, ale ostatní studenti musí každý týden nosit nový negativní test. Během výuky nosíme respirátor a při vstupu do školy nám měří teplotu.

Jaké jsou tvoje nejhezčí vzpomínky z GTR?

Nejhezčí vzpomínky z GTR mám z různých výletů, nejvíce se mi líbilo na Krásensku, kde jsem se s kamarády několikrát ztratil. Další hezké vzpomínky mám z Náchodska, sportovního kurzu a také z lyžařského kurzu.

Zmínil jsi, že jsi voják. Řekneš nám o tom více? Je těžké skloubit VŠ a vojenství?

Vojenská škola je téměř stejná jako normální. Máme akorát vojenský tělocvik, kde máme různé silové výzvy. Jednou za čas musíme projít zdravotní prohlídkou a v létě máme vojenskou výuku, kde trénujeme taktiku a management. Na začátku studia máme výcvik, kde se naučíme pochody a střílení. Před pandemií jsme měli každé ráno nástup v uniformě. Armáda nám také platí ubytování a máme plat ke studiu. 

Čeho chceš v životě dosáhnout?

Mým hlavním cílem je dostudovat!

Valerie Hanáková, Lucie Ševiolová, Matyáš Stojaník, Kristýna Kantová, 1. A

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.