United KingdomUnited Kingdom

Charitativní jarmark

V pondělí 26. března se na Gymnáziu Třebíč konal charitativní jarmark. Dobrovolníci z řad žáků dostali za úkol připravit občerstvení dle svého výběru, které se v onen den prodávalo právě na chodbách gymnázia. Každá třída dostala určené místo, kde svůj stánek otevřela. Stánky samozřejmě fungovaly pouze o přestávkách, vedení i kantoři však vyšli hladovcům vstříc a menší zpoždění žáků při příchodu do hodiny – s plnýma rukama podomácky vytvořených dobrot, tolerovali.

Škála výběru byla opravdu široká. Na každém poschodí byly postaveny minimálně dva stánky. Vybrali si jak milovníci sladkých zákusků jako dortíků, buchet a sušenek, tak “masožravci”, pro které byly připraveny různé bagety, slané záviny a podobně. Dokonce se našlo pár nadšenců zdravého životního stylu, kteří pro své spolužáky a kantory nachystali plno zdravých, vegetariánských či veganských pochutin. Není tedy divu, že byla škola lehce naruby. O přestávkách se totiž třídy vylidnily a chodby byly naopak k prasknutí plné žáků.

Tato akce se v naší škole konala poprvé, mnozí z nás se proto obávali, jak vlastně bude vypadat, jestli vše půjde podle plánu. Jarmark ale dopadl nad očekávání dobře. Samozřejmě, jak se říká – bez práce nejsou koláče a ani tato akce není výjimkou. Právě hladký průběh zajistila skupina žáků z tzv. “fiktivní firmy” pod vedením paní učitelky Honsové.

Myslím, že premiéra jarmarku na třebíčském gymnáziu prospěla na výbornou. Velké díky patří jak organizátorům a amatérským šéfkuchařům, tak šikovným strávníkům. Nám všem společně se totiž podařilo vybrat téměř 15 000 Kč. Utržené peníze poputují na dobrou věc, Gymnázium Třebíč je věnuje Oblastní charitě Třebíč – Stacionáři Úsměv a Domovince na vybudování terapeutické zahrady.

Vzhledem k takovému úspěchu se s největší pravděpodobností z charitativního jarmarku stane jedna z dalších tradičních akcí našeho gymnázia. Žáci (i ti budoucí) se tedy nejspíše mohou těšit na další podobné události.

Natálie Řezáčová, 3.B

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.