United KingdomUnited Kingdom

Konstruktér robotů nominován na Talent Vysočiny 2022

Dominik Dvořák je studentem 6. ročníku osmiletého gymnázia. Dosahuje vynikajícího prospěchu, a nejen proto organizuje pro spolužáky doučování z matematiky. Technickým oborům a robotice se dlouhodobě věnuje společně se spolužákem Tomášem Kolářem.  Například ve školním roce 2019/2020 spolu získali 1. místo v soutěži Lego Robot, kategorie konstrukce a programování. Soutěž pořádá Kraj Vysočina spolu s firmou Bosch Diesel.

Pro Dominika a Tomáše byl úspěšný i právě končící školní rok2021/2022.  Na mezinárodní soutěži Robotrip Olomoucká hřebenovka 23. října 2021 získali 1. místo v kategorii SŠ. Úkolem bylo sestavit autonomního robota, který přejede vytýčenou trasu po hraně zábradlí olomoucké lávky pro pěší. (Viz http://robotrip.cz/wp-content/uploads/Hrebenovka_p.pdf).

Úspěchem pro oba hochy byla v jarním termínu (19. 3. 2022) 5. příčka v kategorii SŠ autonomní roboti opět v mezinárodní soutěži  Robotrip Olomoucké robokáry. Tentokrát znělo zadání postavit robota, který zvládne po vymezené dráze projet co nejvíce okruhůza časový limit. (Viz http://robotrip.cz/wp-content/uploads/RoboKary_2022.pdf).

Dominik Dvořák byl za své studijní výsledky a úspěchy v soutěžích aktuálně nominován v technickém oboru SŠ na cenu Talent Vysočina 2022, jež se letos 21. června udělovala již po sedmadvacáté ve ždárském Domě kultury. S jakým modelem samostatně se pohybujícího robota hoši pojedou na podzimní mezinárodní soutěž do Olomouce, si musíme počkat. Oběma konstruktérům – Dominiku Dvořákovi a Tomáši Kolářovi přejeme úspěch v náročné konkurenci.

Petr Benda

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.