United KingdomUnited Kingdom

POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO ANGLIE

Na konci dubna podstoupili studenti třetího ročníku naší školy poznávací zájezd do Anglie, během něhož navštívili řadu zajímavých, světoznámých míst a významných měst. Zájezd zajišťovala cestovní kancelář Školní zájezdy.

První den po úmorné cestě autobusem a trajektem se naše výprava vydala do Brightonu, kde jsme prozkoumali krásy podmořského akvária a tamějšího paláce Royal Pavillion. Všechny překvapila všudypřítomná pozornost racků, kteří korzovali po okolí.

Večer jsme byli ubytováni v rodinách v Londýně a měli jsme možnost se více seznámit
s tamější kulturou, jídlem a zvyky. V těchto rodinách jsme pak bydleli po celou dobu zájezdu.

Druhý den jsme se vydali do Windsoru, navštívili jsme městečko Eton a prohlédli si proslulou Eton College, kde studují chlapci z vybraných anglických rodin. Pak následovala pěší prohlídka kolem hradu Windsor, kde jsme téměř zastihli britského panovníka. V odpoledních hodinách jsme se přesunuli do města Oxford, kde jsme navštívili Christ Church College, univerzitu, v jejíchž prostorách, zejména v Great Hall, byl natáčen film Harry Potter, a také tamější katedrálu.

Třetí den našeho zájezdu byl zaměřen na historický monument Stonehenge, kam nás zavezl speciální autobus a kde jsme navštívili muzeum s exponáty nalezenými v okolí Stonehenge, a lázeňského města Bath. V Bathu jsme se podívali do románských lázní, nakoupili si potřebné suvenýry a ochutnali britské speciality.

Čtvrtý den jsme navštívili krásné městečko Stratford-upon-Avon, rodiště nejznámějšího anglického dramatika a básníka Williama Shakespeara, kde jsme se podívali do jeho rodného domku. V celém městě byla k vidění zajímavá hrázděná architektura. V odpoledních hodinách jsme vyrazili do Cotswolds, do krásných, malých kamenných vesniček, kde jsme si odpočinuli od hluku velkoměsta. Pravou atmosféru anglického venkova ale vdechlo místu až deštivé počasí, které vydrželo celé pozdní odpoledne.

Poslední den završila náš zájezd prohlídka Londýna. Nejprve jsme si prohlédli observatoř na Greenwich a pokochali se výhledem na City, pak jsme se vydali do města vstříc Temži. Po ní nás převezla loď a odhalila nám například most Tower Bridge, nejvyšší budovu ve Velké Británii The Shard nebo Shakespearovo divadlo Globe. Vystoupili jsme v centru města, prošli si městský trh Covent Garden, zastavili se na jídlo v čínské čtvrti Chinatown, podívali se k Buckinghamskému paláci, kde už probíhaly přípravy na korunovaci krále Karla III., prošli si okolí Downing Street a pokochali se krásou Westminsterského opatství a věže Elizabeth Tower (známé spíše pod označením Big Ben). Poslední zastávkou byla londýnská rarita London Eye, která nám poskytla neuvěřitelný výhled na celý Londýn.

Poznávací zájezd nám dal mnoho – poznali jsme novou kulturu, lidi a navštívili řadu světoznámých měst a památek. Vrátili jsme se domů s krásnými, živými vzpomínkami a věřím, že se spousta z nás bude do Anglie nadále s radostí vracet.

Nikola Kopečná 3. C

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.