United KingdomUnited Kingdom

Sportovně-turistický kurz 2020

Ve dnech 21. – 25.9.2020 se uskutečnil tradiční sportovně-turistický kurz pro třetí ročník organizovaný komisí TV. Vzhledem ke koronavirové pandemii letos nebylo možné vycestovat do Itálie, a tak bylo nutné hledat alternativu v tuzemsku. Ta byla nakonec nalezena v lůně České Kanady ve výcvikovém středisku Univerzity Karlovy u rybníka Osika. A ukázalo se, že to byla velmi dobrá volba, neboť areál UK má pro podobné akce vynikající zázemí. Mohlo se tak naplno věnovat volejbalu, basketbalu, beachvolejbalu či nohejbalu na kurtech rozmístěných po celém rozsáhlém areálu, netradičním sportům jako je diskgolf, ale i kanoistice na přilehlém rybníku.

Česká Kanada vyniká nedotčenou přírodou, a tak jednou z aktivit byla i cykloturistika do lůna tohoto zajímavého kraje. Díky výjezdům na kole si někteří studenti sice sáhli na dno svých fyzických sil, ale zároveň spatřili nejzajímavější pasáže České Kanady: hrad Landštejn, úzkokolejku či bizoní farmu u Rožnova.

Dalšími turistickými cíli byl kostel Nejsvětější Trojice v přilehlé osadě Klášter, kde na studenty čekala atraktivní prohlídka rozsáhlé krypty kostela se svíčkami v rukou, dále malebné městečko Slavonice a městská památková rezervace v Jindřichově Hradci.

Vyvrcholením kurzu byly tradičně mezitřídní turnaje v basketbalu, volejbalu, diskgolfu, triatlonu, jízdě pomalosti na bicyklu a sprinterské štafetě. Všechny třídy do turnaje nastoupily s náležitou vervou, úsilí vložili nejen do sportování, ale i do hurónského povzbuzování, které přispělo ke skvělé atmosféře soutěží, z nichž nakonec nejlépe vyšla  třída 3. C.

Nechyběl ani volejbalový zápas výběru studentů a učitelů, v němž nakonec zvítězily nejen zkušenosti pedagogů, ale především útočná síla pana doktora Kvapila, který nejenže po celou dobu bděl nad zdravím studentů, ale předal jim i zkušenosti s první pomocí ze své bohaté záchranářské praxe.

Celý kurz proběhl v přátelské atmosféře, již podtrhlo i krásné slunečné počasí lákající ke koupání. Večerní posezení u ohně s kytarou pak pomohlo zpečetit nová přátelství, stmelit kolektiv a snad i jednou vyvolat příjemnou vzpomínku na léta strávená na třebíčském gymnáziu…

J. Vomela

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.