United KingdomUnited Kingdom

A zazvonil zvonec a první části setkání se studenty z Frankfurtu je konec!

Během celého týdne jsme s našimi studenty a se studenty z naší partnerské školy z Frankfurtu nad Mohanem zažili mnohé. Na základě diskuzí ve smíšených skupinkách se studenti snažili zjistit, co Čechy a Němce spojuje a co naopak rozděluje. Navzájem se naučili důležité české a německé fráze, několik tradičních německých a českých písniček…(např.  „Skákal pes přes oves“ se díky této aktivitě stal velkým mezinárodním hitem!). Celou středu  studenti strávili ve Vídni, kde plnili nejrůznější úkoly, dělali krátké rozhovory s občany Vídně a samozřejmě si i užívali krásného počasí a zaslouženého volného času.

Ve čtvrtek začala práce na úkolu, jehož výsledky jsme mohli zhodnotit v pátek. Předtím jsme ale absolvovali již tradiční a oblíbenou disciplínu – bowling spojený s večeří v restauraci U Kmotra.

A v čistě pohádkovém duchu se pak nesl poslední den první části výměnného pobytu. Studenti napsali, nacvičili a před publikem a odbornou porotou sehráli pohádky, ve kterých vystupovaly tradiční pohádkové postavy v netradičních kombinacích. A tak se tu bok po boku setkávali Jeníček s Harry Potterem, Červená Karkulka s Alibabou, Rákosníček s vlkem a další. Většina z těchto pohádek se velmi vydařila a znovu jsme si ověřili, jaké skryté talenty v našich studentech dřímou!

Po této filmové produkci studenti vyrazili do města a prohlédli si nejdůležitější místa v Třebíči, např. Židovskou čtvrť, hřbitov, baziliku a samozřejmě i všechny možné cukrárny a kavárny.

Společná část programu skončila „odpolední večeří“ v podobě pizzy. V sobotu ráno studenti z Frankfurtu odjeli zpátky do Německa, kam se za nimi již za 14 dní vydáme.

Myslíme si, že se tento týden vydařil,  a těšíme se, co zažijeme ve Frankfurtu! Za nás učitele bych chtěla našim studentům moc poděkovat, protože se do všech aktivit zapojovali s velkým nasazením, byli velmi vstřícní, přátelští a pracovali velmi konstruktivně. Takže ještě jednou velký dík a doufám, že si výlet do Frankfurtu užijí co nejvíc!

Jana Březinová

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.