United KingdomUnited Kingdom

Běh pro Paměť národa 

V sobotu 20. května 2023 se v Libušině údolí uskutečnil již tradiční Běh pro Paměť národa.  Hlavní myšlenkou je připomenutí osudů politických vězňů, válečných veteránů, obětí holokaustu, disidentů a všech bojovníků za svobodu, na jejichž příběhy nesmíme zapomenout.  

Studentský parlament Gymnázia Třebíč ve spolupráci s organizací Post Bellum organizoval Běh již pošesté. Přípravy byly velice intenzivní. Ač to na první pohled nemusí být patrné, s organizací takové akce je spojena několikaměsíční práce. Organizátoři například komunikovali se sponzory, prezentovali projekt organizaci Mládež kraji, zařizovali občerstvení a moderní časomíru a také připravovali samotné závodní trasy.  

Nechyběl ani doprovodný program. Pro nejmenší byl k dispozici skákací hrad a sportovní hřiště, zatímco o zábavu těch odrostlejších se postarala studentská kapela Caramball. Nouze nebyla ani o občerstvení, které nám poskytli sponzoři. Jídlo a pití na doplnění energie bylo přichystáno i na trati. 

I přes nervozitu před samotným zahájením akce proběhlo vše bez větších komplikací. Letošního ročníku se zúčastnilo 159 běžců. Právě díky nim se nám podařila vybrat částka 32 300 Kč, která poputuje na projekt Paměť národa.  

Velké poděkování patří též sponzorům. Za bohaté ceny pro závodníky, kteří doběhli na prvních třech místech v různých kategoriích, vděčíme firmám Mozkoherna, Nuvia, Znovín, Architekti+, Pumax, Tedom, Mann-Hummel a Kapucín. Za poskytnuté občerstvení děkujeme firmám ZON, Architekti+, Havlíčkovo řeznictví a bufet Gymnázia Třebíč. Za finanční příspěvky děkujeme organizacím a firmám Mládež kraji – Vysočina, Rada dětí a mládeže kraje Vysočina, Kraj Vysočina, ČEZ ENERGOSERVIS, ADW, Kowex92, Lili Services, Delta Projektconsult a Modrý kontejner. Velmi si také vážíme DDM Třebíč a TTS, kteří nám poskytli zázemí pro pořadatele a sportovní hřiště. Dále si zaslouží poděkování Střechy–okna Kratochvíl za zapůjčení skákacího hradu. 

Běžci i organizátoři se shodují na tom, že letošní ročník byl velice vydařený a všichni se těší na příští rok.  

Kateřina Olivová 

foto (Markéta Zmátlová): https://photos.app.goo.gl/HMx5f5Dmv8Vvxqc26

 

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.