United KingdomUnited Kingdom

Charitativní jarmark aneb Jak doplnit energetické hodnoty

 

V pondělí 7. března 2022 se v budově Gymnázia Třebíč konal charitativní jarmark, jehož výtěžek byl věnován dětem se vzácnými onemocněními. Celá budova byla již od 7:55 hodin zcela provoněna všerůznými pečenými, vařenými, ba i ručně připravenými lahůdkami. Unikátní byl například chléb se škvarkovou pomazánkou, jitrocelový med nebo Nervus zmizus, čaj pro úzkostné jedince. 

V prvním patře žáky čekaly perníčky až z Pardubic. V osm hodin ještě místo působilo jako muffinkový ráj, jehož klid porušili pouze ti, kteří měli po kapsách drobné. Za pouhých 10 korun jste si rovněž mohli pochutnat na exotických a s láskou stočených ulitách šneků. Kelímky na stole v barvě duhy jistě kolemjdoucím projasnily den. 

Všude panovala degustátorská atmosféra. Odhodlání žáci byli připraveni prokousat se horami lahůdek za cenu dokonalého procítění dne. Peníze se hromadily a ze stolů se bleskurychle vytrácely i ty nejtitěrnější drobečky. Ty růžový jsou roztomilý!“ komentuje barvu polevy spokojená Petra.  

Ve třetím patře studenti ingrediencemi opravdu nešetřili a gigantický mamutí perníkový útes, který jste již z dálky nemohli přehlédnout, bylo možno zakoupit za pouhých 15 korun.  

Jarmark potěšil nejen žáky gymnázia, ale také Elenku, Jiříka a Štefánka. Doufáme, že jim celková částka 23 506 Kč pomůže překonat alespoň některé životní překážky. 

 Justýna Indrová a Michaela Obrdlíková (4.G)  

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.