United KingdomUnited Kingdom

Den otevřených dveří

Hádanka

Je čtvrtek 19. 10. 2023…
…a vy radostně vcházíte do laboratoře chemie. Připadáte si jako v novém díle Harryho Pottera. Studujete tajemné nápisy na rezavých baňkách a lahvičkách. Vše je ponořeno v mléčném oparu. Něco přisypete a nad kádinkou se probudí hustá mlha, podívá se na vás a líně se převalí přes okraj nádoby. Na dalším stanovišti musíte ochutnat zmražený meloun či jinou křivohubku, pochoutku podobnou těm z Bradavického expresu. V nejzazším rohu jste označeni krvavým tetováním…

 

…a vy radostně vcházíte do laboratoře biologie. Strašilka Cecilka vás vítá přátelským pošimráním. Kostře to také neobvykle sluší. Na Petriho miskách čekají nasvícené skvosty. Který japonský malíř zde nechal své mistrovské dílo – okrové okvětní plátky vyrůstající z tolika dlaní? Nebo jsou to opravdu „jen“ květy měsíčku lékařského stavějící na odiv své krycí a žláznaté trichomy? Zázrak!

…a vy radostně vcházíte do učebny češtiny. Sladký pravopis se rozplývá na jazyku. Jsou tu bonbony i bonbóny, štrůdly i štrúdly. Vše je dovoleno! Erbenova Kytice hýří barvami, čtenářský koutek nezeje prázdnotou. Nikdo neztratil hlavu, nikdo nevzal do zaječích, nikdo nemá v hlavě guláš, jednoduše nikdo nemusí být popisován barvitými idiomy.

 

… a všichni se usmívají.

Odpověď:

a) Je den otevřených dveří!
b) Je běžný školní den.

Obě odpovědi jsou správné….

 

 

další foto:

 

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.