United KingdomUnited Kingdom

DISCOVER aneb co také dělají naši absolventi

Mnozí absolventi třebíčského gymnázia studují či studovali na vyhlášených zahraničních univerzitách. Jedním z nich je i Adam Růžička, který byl při svém studiu na londýnské University College London jedním ze účastníků prázdninové akademie DISCOVER. O co jde? Dejme slovo Adamovi:

Jde o letní vzdělávací tábor pro středoškoláky. Účastníci si vyberou dva kurzy, jimiž se pak celý týden zabývají. Kurzy jsou rozličné, od medicíny, literatury a politologie po umělou inteligenci a teoretickou fyziku, a vyučují je lidé, kteří v daném oboru mají vysokoškolské vzdělání. Já osobně na Discover učím neurovědu a kognitivní vědu. Celý týden je veden v duchu svobodné diskuze a ve jménu lásky k poznání a vzdělávání. Je to zážitek nejen pro studenty, ale i pro lektory. Zde jsou naše stránky: https://discover.sk/cs/. Za ty roky máme zpětnou vazbu od studentů a mnozí z nich zmiňují, že jim DISCOVER pomohl v rozhodování ohledně vysokých škol a namotivoval je dalšímu studiu.

 

Adam dostane skutečné živé slovo také v prostorách své (a nyní Vaší) „alma mater“ a podělí se s námi o podrobné informace o akci.

Kdy: 22. února v 5. vyučovací hodině, učebna 159

Zájemci o toto setkání se mohou hlásit do 20. 2. u RNDr. J. Klusáčkové, kab. 2.

Zájemci o letní tábor DISCOVER (Slovensko, jeden turnus v červenci, druhý v srpnu) najdou podrobné informace na výše uvedeném odkazu. Akce se rychle plní, takže NEVÁHEJTE!!!

J. Klusáčková

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.