United KingdomUnited Kingdom

Dobré jídlo pro dobrou věc

Ovocné košíčky čerstvé jako jarní vánek. Jahodový záhon. Sněžná krajina. Šlehačková hora. Probuzený zákusek. Sušenky barevné jako lego kostičky. Barevný knoflík. Duhová radost. Cupcaky roztomilé jako štěňátka. Čokoládové nebe. Sladký ráj. Kouzelný zážitek. Milión chutí!

Jak napovídají sladká přirovnání, zdobná epiteta, barevné metafory a chutné hyperboly, v pondělí 25. 3. 2024 proběhl již tradiční charitativní jarmark na chodbách naší školy. Studenti doma napekli slané i sladké pochutiny, připravili ingredience na míchané nápoje, přinesli i další drobnosti, které pak o přestávkách prodávali ostatním.

Stánky se prohýbaly pod pestrobarevnými výrobky, chodby byly přeplněné a hladoví kolemjdoucí vykoupili vše do posledního drobečku.

Komentáře studentů?

  • Myslím, že jarmark je dobrá věc. Podpoříme charitu a nemusíme nosit svačinu.
  • Neupekla jsem nic, ale babička připravila výtečnou roládu, ze které jsem si nestihla vzít ani kousek…
  • Jsem antitalent na pečení, takže jsem do našeho stánku koupila pití.
  • Je super, že takto můžeme pomáhat lidem v nouzi a něco si i koupit.
  • Zakoupila jsem toho opravdu hodně pro sebe, ale i pro bráchu.
  • Charitativní jarmark mám ráda. Je zábava.

Charitativní studentské jarmarky jsou skvělým způsobem, jak zapojit mladé lidi do dobročinné činnosti. Studenti se mohou pochlubit svými dovednostmi, proto jsou takové akce naplněné tvořivostí a pozitivní energií.

Celková částka získaná z prodeje výrobků je neuvěřitelných 26 938 korun. Peníze budou předány Oblastní charitě Třebíč, konkrétně Stacionáři Úsměv. Děkujeme všem, kteří se do akce zapojili, ať už organizací, výrobou, prodejem či nákupem a konzumací!

Pavla Kopečná a žáci 2. G

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.