United KingdomUnited Kingdom

Exkurze do Senátu PČR 

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 proběhla exkurze do Senátu PČR pro účastníky projektu pořádaného ve školním roce 2019/2020 paní senátorkou Hanou Žákovou ve spolupráci s Muzeem Vysočiny Třebíč k výročí 170 let od narození našeho prvního prezidenta. Realizace exkurze musela být z důvodu pandemie přeložena na tento podzimní termín. 

S ostatními účastníky jsme se sešli v sedm hodin ráno na autobusovém nádraží. Odtud se jelo linkovým autobusem do Prahy na Florenc. Metrem jsme se dostali až na Malou Stranu, kde nás uvítala paní Žáková.  Následovala prohlídka budovy senátu s výkladem průvodkyně Alexandry Brabcové, která pracovala 12 let jako tlumočnice Václava Havla. Potom jsme přešli do Kolovratského paláce. Zde na nás čekal historik Jaroslav Šebek, jenž nám poutavě vyprávěl o mobilizaci Československa a historii Zeleného salonku. Následovalo občerstvení zařízené paní senátorkou. Tam nás navštívil pan Jiří Drahoš. Celá exkurze byla ukončena návštěvou Palladia. 

Paní senátorce děkujeme za velmi příjemné setkání s ní a s ostatními vzácnými hosty a za možnost navštívit místa, kde se schvalují zákony naší země. 

Michal Dobrovolný 

 

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.