United KingdomUnited Kingdom

EXKURZE HORÁCKÉ TROJŘÍČÍ 2023 

Ve dnech 17. a 18. dubna 2023 jsme se studenty třetího ročníku vyjeli do jihovýchodní části okresu Třebíč.  

 Po cestě autobusem z Třebíče do Senorad jsme navštívili Babylon, jednu z nejstarších rozhleden na Moravě, která se tyčí na temeni Zeleného vrchu nad obcí Kramolín. Z kamenné empírové věže, postavené v roce 1831, je krásný výhled na rozsáhlé porosty listnatých a smíšených lesů.  

Další naší zastávkou byla Mohelenská hadcová step, která patří k nejznámějším stepím na území České republiky. Z vyhlídky na Čertův ocas je vidět i hráz vodního díla Mohelno, která je součástí vodního díla Dalešice.  

Do údolí Oslavy jsme se vydali pěšky z obce Senorady. Po náročné stezce od soutoku řek Oslavy a Chvojnice jsme vystoupali ke zřícenině Ketkovského hradu, který se nachází na skalnatých srázech téměř 120m nad řekou.  

Krásné výhledy nabídla i Velká skála, odkud jsme pozorovali přírodní rezervaci, která byla roku 2012 vyhlášena jako evropsky významná lokalita. 

 Studenti si na exkurzi sami dělali průvodce. Doma si každý připravil referát, který ve správný okamžik na správném místě odpřednášel. Seznámili se tak s historií, přírodou a průmyslem okresu Třebíč.  

A odměnou jim byla nádherná jarní krajina, která je tak blízko místa, kde žijí a studují.  

MONIKA PEROUTKOVÁ 

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.