United KingdomUnited Kingdom

Gymnazistům uniklo vítězství v Dějepravném soutěžení 2019 o jediný bod

V pondělí 3. června 2019 se konal již XV. ročník Dějepravného soutěžení, oblíbené dějepisné soutěže, kterou pořádá Muzeum Vysočiny Třebíč.  Letošní téma znělo HÉ MEGALÉ MORABIA aneb střední Evropa za Velké Moravy.

V souvislosti s Velkou Moravou si jistě každý vybaví misi Cyrila a Metoděje nebo první známé panovníky v našich zemích – Mojmírovce. Kromě těchto osobností byla soutěž zaměřena na život obyčejných lidí, jak jej poznáváme z dochovaných pramenů a archeologických vykopávek. Stranou nezůstalo ani dění v okolních zemích Evropy.

Dějepravné soutěžení není jen znalostní soutěž družstev jednotlivých škol z Třebíče a okolí, žáci mají na jednotlivých stanovištích v areálu zámku a v jeho bezprostředním okolí prokázat různé dovednosti, týmovou spolupráci, šikovnost a schopnost reagovat na nečekané situace.

Dvě družstva Gymnázia Třebíč, „Rybkolovci a Vašek“ ve složení Adam Pohořilský, Ondřej Pažourek, Jiří Puklický, Ladislav Rygl, Mikuláš Michálek, Václav Cícha a „Nitranští“ ve složení Václav Klement, Jan Kožušník, Michaela Kostelníková, Markéta Velková, Adam Dobrovolný, letos opět zabojovala a v obrovské konkurenci 25 týmů obsadila druhé a šesté místo.

Blahopřejeme všem soutěžícím a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 Lenka Chybová

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.