United KingdomUnited Kingdom

Krajské kolo SOČ (výsledky)

Ve čtvrtek 294. 2021 pořádalo Gymnázium Třebíč ve spolupráci s DDM Třebíč krajské kolo soutěže středoškolských odborných prací. Letošní 43. ročník SOČ proběhl kvůli situaci s COVID-19 distančně s využitím digitálních technologií. I přesto se krajského kola zúčastnilo 52 soutěžních prací, z toho šest z Gymnázia Třebíč.

Soutěžící se s porotci setkali online, soutěž tak simulovala přímé setkání v budově gymnázia.Všechny práce byly zpracovány na velmi vysoké úrovni. Byl vidět vzrůstající trend kvality, a to i přes složitou epidemiologickou situaci. Porotci neměli lehký úkol, o vítězství a postupu často rozhodovaly detaily v textu nebo v odpovědi na dotazy porotců.

Jak vyplývá z výsledkové listiny do celostátního kola postupuje 16 soutěžních prací a devět dalšíchje navrženo do licitace – o jejich postupu rozhodne ÚK SOČ.

Krajského kola soutěže SOČ se zúčastnilo šeststudentů Gymnázia Třebíč. Všichni si v soutěži vedli velmi dobře a prokázali, že si na naší škole osvojili mnoho praktických dovedností. Nejen že napsali kvalitní odbornou práci, ale při její obhajobě projevili vysokou úroveň ústního projevu a zvládli pohotově reagovat na položené otázky.

Výsledková listina Gymnázia Třebíč:

1. místo a postup do celostátního kola:

Kateřina Koudelková (4.C) – obor Fyzika

Martin Nováček (7.G) – obor Chemie

Teodor Urban (8.G) – obor Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie

Miloš Hrůza (8.G) – obor Historie

Práce Matyáše Michálka (8.G) se v oboru Historie umístila na 4. místě. Porotci však vidí její velký potenciál v oboru Politologie, a proto navrhli změnu zařazení a poslali ji do licitace!

Veronika Dvořáková (8.G) bojovala s velkou konkurencí v oboru Ochrana a tvorba životního prostředí a umístila se na 6. místě.

Všem pořadatelům i porotcům děkujeme!

Velká gratulace patří všem studentům! Přejemehodně štěstí před licitační komisí a v celostátním kole.

Mgr. Monika Peroutková

výsledková listina KK: ZDE

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.