United KingdomUnited Kingdom

Křest knihy Sabiny Lászlové

V pondělí 17. 12. 2018 se konal v hudebním oddělení Městské knihovny Třebíč křest knihy Starosta Josef Vaněk. Autorkou tohoto životopisu o slavném třebíčském starostovi první republiky je studentka 2. C Gymnázia Třebíč Sabina Lászlová.

Na křest dorazili významní hosté. Třebíčskou radnici zastoupil místostarosta Miloš Hrůza a radní Milan Zeibert. Vzácnými hosty byli i příbuzní Josefa Vaňka. Vydavatel knihy pan František Jůza přivítal zcela zaplněný sál a pak už všichni zhlédli desetiminutový dokument, ve kterém Sabina představila hlavní okamžiky Vaňkova života. Poté následoval křest, kterého se ujala sama autorka, František Jůza a pravnuk zmíněného starosty Mgr. Josef Vaněk.  Pan Vaněk také orazil křtěnou knihu pečetidlem, které zdědil po svém pradědečkovi, a poděkoval Sabině za práci, kterou věnovala tomuto tématu. Po křtu se vytvořila dlouhá fronta zájemců o autorčin podpis do zakoupených knih.

Přejeme Sabině mnoho úspěchů při tvorbě další knížky a doufáme, že se dočkáme i dalších vydařených prací našich studentů na Gymnáziu Třebíč.

Daniel Havlíček, 2. C

FOTO: Miroslav Ondrák

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.