United KingdomUnited Kingdom

Logická olympiáda

V říjnu letošního školního roku se studenti našeho gymnázia zúčastnili Logické olympiády, kterou pořádá Mensa České republiky. Soutěž je založená na řešení logických úloh, což vyžaduje samostatný a kreativní přístup.

V základním kole řešili studenti úkoly samostatně z domova. Do krajského kola, které proběhlo v Havlíčkově Brodě 3. 11. 2017, postoupili z více než tisícovky soutěžících v kategorii B (žáci 2. stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) tři studenti: Filip Brada (3. G), Matěj Macek a Martin Nováček (oba 4. G). V kategorii C (studenti středních škol) se probojovali do krajského kola Tomáš Brada a Filip Dvořák (oba 5. G), Tereza Jonášová a Simona Jonášová (obě 1. A), Jan Macek (2. B), Lucie Rymešová (2. C), Jakub Svoboda (6. G) a Marek Kostka (8. G).

Ani v krajském kole se naši studenti neztratili a umístili se ve výsledkové listině na předních místech. V kategorii B obsadil Matěj Macek 2. místo a postupuje do celostátního kola, které se koná v Praze 27. 11. 2017. Na 8. místě v kategorii B se umístil Martin Nováček. V kategorii C obsadil Marek Kostka 6. místo a Tomáš Brada 7. místo.

Všem studentům gratulujeme a Matějovi přejeme úspěchů při řešení úloh v celostátním kole Logické olympiády.

Lenka Pacalová

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.