United KingdomUnited Kingdom

Nikola Procházková vyhrála krajské kolo v přespolním běhu

Ve středu 10.10. se uskutečnilo ve Žďáru nad Sázavou krajské kolo v přespolním běhu. Závodníky přivítalo krásné teplé počasí babího léta. Naši školu reprezentovala tři družstva. Primáni a sekundáni se v početném startovním poli neztratili a mezi 8 týmy skončili velmi těsně od medaile na 4. místě. Nejlépe závodil Matěj Března na 8. místě, Samuel Zubák skončil desátý, bodoval ještě Jan Vančura a Martin Hons. Pro děvčata z tercie a kvarty byl velkým úspěchem již postup do krajského kola. Výborně běžely Barbora Závišková (6. místo) a Martina Křížová (13. místo), body pro tým získaly ještě Ema Zušťáková  a Pavlína Konečná. Družstvo skončilo na 6. místě, ale bronzová medaile byla poměrně blízko.

Závod středoškolaček k překvapení atletických a biatlonových trenérů z Nového Města a Žďáru ovládla naše (triatlonistka) Nikola Procházková (1.A). Pěkný výkon předvedly na sedmém místě  Adéla Spoustová (1.B), osmá Veronika Jičínská (3.C) a devátá Lenka Kotrbová (2.B). Škoda neúčasti tří našich dalších vynikajících závodnic, protože historický úspěch v podobě postupu družstva dívek do celostátního kola by byl při jejich výkonnosti jistotou. I tak skončily dívky poměrně těsně na druhém místě za vítězným družstvem z Gymnázia v Novém Městě na Moravě.