United KingdomUnited Kingdom

Projekt EDISON podruhé na GTR

Pět dnů nabitých zajímavými prezentacemi, povídáním a spoustou dalších aktivit – to byl  projekt EDISON v prvním únorovém týdnu na naší škole. V rámci projektu zde působili stážisté Mia Yunisa z Indonésie, André Takiuti z Brazílie, Yongpian Cai z Číny, Bohdan Volokh z Ukrajiny, Elvira Galyauova z Ruska, Fernando Morgado z Portugalska, Ani Oniani z Gruzie a Davide Pennacchia z Itálie.

Cílem projektu EDISON je spojovat mladé lidi odlišných kultur a národností, seznamovat se se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích, a prolomit tak prohlubující se mezikulturní bariéru.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů.

Pevně věříme, že díky multikulturní atmosféře vyvolané zahraničními stážisty se podařilo zpestřit studentům výuku, zvýšit zájem o poznávání cizích zemí a učit se nebát se odlišného.

Děkuji všem kolegům, kteří umožnili stážistům vstup do jejich hodin, a zajistili tak bezproblémový průběh projektu. Zvláštní poděkování patří studentům, kteří se o studenty starali, poskytli jim ubytování a seznámili je s naším městem.

Lenka Chybová

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.