United KingdomUnited Kingdom

Projekt s partnerskou školou z Německa aneb Třebíč – Frankfurt počtvrté!

Ve dnech 25. 9.–30. 9. proběhla první část projektu s naší partnerskou školou Fürstenberger Realschule z Frankfurtu nad Mohanem. Tématem celého setkání, které již počtvrté zaštítil a také finančně podpořil Česko-německý fond budoucnosti, je podpora mediální kompetence. Je to téma velmi aktuální a je potřeba se jím důkladně zabývat. Každý den se na nás valí spousta informací, dezinformací, hoaxů atd. a není vůbec jednoduché (a přitom je to tak důležité!) se v nich vyznat, naučit se je kriticky vyhodnodit a vytvořit si alespoň částečně objektivní pohled na svět. Proto jsme se rozhodli, že se tímto tématem budeme zabývat i my.

Nicméně jedna věc jsou plány, ta druhá je ale mnohem podstatnější a nedá se dopředu nijak ovlivnit. A sice jak bude probíhat spolupráce mezi našimi a německými studenty. V tomto ohledu ale letošní ročník předčil naše očekávání. Osobní chemie mezi většinou studentů fungovala naprosto úžasně a bez problémů, vytváření smíšených česko-německých skupinek probíhalo bez větších komplikací a mnozí studenti spolu trávili i volný čas, což také nebývá vždycky samozřejmé.

A jaké aktivity byly pro studenty nachystány? Vytváření, vyhodnocování a prezentace výsledků dotazníků, jejichž tématem bylo využívání médií studenty ve škole. Studenti také dostali za úkol vytvořit vlastní noviny, přičemž ve Frankfurtu pak proběhne výběr těch nejlepších a jejich redaktoři obdrží věcnou cenu. Studenti se též zúčastnili workshopu s tématem „Jak se vyznat v dnešní mediální džungli“ apod.

Protože ale nejen prací živ je člověk, nachystali jsme i několik oddechových aktivit, ať už bowling nebo celodenní výlet do Vídně. Celé to pak završil a korunoval „pizza–picknick“ v parku nad kinem Pasáž.

Myslím, že za nás všechny mohu říci, že se celý projekt  opravdu vydařil. Máme z toho samozřejmě velkou radost a všichni se již těšíme na konec listopadu, kdy se vypravíme do Frankfurtu.

Jana Březinová

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.