United KingdomUnited Kingdom

Should I „spill the tea“ or keep it to myself?

Evropský den jazyků je den podpory jazykového vzdělávání v Evropě. Slaví se každoročně 26. září od roku 2001, a to z iniciativy Rady Evropy.

V úterý 27. září jsme oslavovali i na naší škole. Studenti 3. a 4. G se zapojili do tvoření plakátů na různá témata. Vznikl královsky pestrý plakát o jedné slavné britské rodině, důležitý přehled Potterovských zaklínadel, plakát o chlupaté ikoně z nejtemnějšího Peru – medvídku Paddingtonovi, komiks s příběhy pana Amadea, inspirovaný děním v hodinách angličtiny nebo ilustrovaný idiom „spill the tea“ (klábosit, drbat). Studenti nám představili slavné kapely ze šedesátých let, nezapomenutelného krále rock’n’rollu, evropské osobnosti, panovníky, prezidenty, jazykové rodiny, sporty i herní studia. Jídla napříč Evropou byla prezentována nejen na papíře, ale také jako ochutnávka, upečená a usmažená přímo do hodiny. Dozvěděli jsme se, jak se řekne „ořech“ nebo „moje maminka“ v evropských jazycích a stali jsme se svědky napjatého souboje prodlužovacích kabelů a adaptérů (Evropa vs. Británie).

Mezi hlavní cíle tohoto dne patří zvýšit povědomí veřejnosti o důležitosti jazykového vzdělávání, podpořit mezikulturní porozumění, propagovat jazykové a kulturní bohatství Evropy, povzbudit celoživotní jazykové vzdělávání ve škole i mimo ni.

Více: https://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/evropsky-den-jazyku

Pavla Kopečná 

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.