United KingdomUnited Kingdom

Sportovně-turistický kurz 2021

Ve dnech 27.9. – 1.10.  se uskutečnil tradiční sportovně-turistický kurz pro třetí ročník organizovaný komisí TV. Stejně jako loni se uskutečnil v jádru České Kanady ve výcvikovém středisku Univerzity Karlovy u rybníka Osika. Středisko má pro podobné akce vynikající zázemí, a tak se mohlo naplno věnovat volejbalu, basketbalu či beachvolejbalu na kurtech rozmístěných po celém rozsáhlém areálu, netradičním sportům, jako je diskgolf, ale i kanoistice na přilehlém rybníku. Novinkou letošního kurzu byla střelba ze vzduchovky. Otužilci nevynechali ani koupel v rybníku.

Protože Česká Kanada vyniká nedotčenou přírodou, jednou ze sportovních aktivit byla cykloturistika do lůna tohoto zajímavého kraje. Díky výjezdům na kole studenti spatřili nejzajímavější pasáže České Kanady: hrad Landštejn, úzkokolejku či bizoní farmu u Rožnova.

Dalšími turistickými cíli byly kostel Nejsvětější Trojice v přilehlé osadě Klášter, kde na studenty čekala zážitková prohlídka rozsáhlých katakomb kostela se svíčkami v rukou, dále malebné městečko Slavonice a městská památková rezervace v Jindřichově Hradci.

Vyvrcholením kurzu byly tradičně mezitřídní turnaje v basketbalu, volejbalu, diskgolfu, biatlonu, kanoistice, přeskocích švihadla, jízdě pomalosti na bicyklu a sprinterské štafetě. Všechny třídy do turnaje nastoupily s náležitou vervou, úsilí vložili nejen do sportování, ale i do frenetického povzbuzování, které přispělo ke skvělé atmosféře soutěží, z nichž nakonec nejlépe vyšla třída 7.G.

Nechyběl ani volejbalový zápas výběru studentů a učitelů, v němž nakonec zvítězily zkušenosti pedagogů a útočná síla pana doktora Kvapila, který po celou dobu bděl nad zdravím studentů.

Celý kurz proběhl v přátelské pohodové atmosféře, již nezkazily ani občasné výkyvy počasí. Studenti měli možnost nejen si pořádně zasportovat, ale i naplno po koronavirové odmlce užít třídních kolektivů a navázat nová přátelství napříč ostatními třídami.

Mgr. Josef Vomela

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.