United KingdomUnited Kingdom

Sportovně-turistický kurz Itálie 2018

Ve dnech 7. – 15.9. se uskutečnil tradiční sportovně-turistický kurz pořádaný komisí TV pro studenty třetích ročníků. Již počtvrté se cílem naší výpravy stalo město Cesenatico ležící v severoitalské části adriatické riviéry.

Slunečné počasí nás na téměř celý první den vylákalo na pláž, kde jsme se seznámili i se sportovišti, která jsme využívali po celou dobu pobytu. Další dva dny byly ve znamení sportu a návštěvy jednoho z nejmenších států světa – San Marina.

Dále nás čekal celodenní exkurz do přírodního parku Gola della Rossa a Frasassi. Zde jsme navštívili krasovou jeskyni Frasassi, jejíž monumentální vnitřní prostora patří k největším na světě. Součástí výletu byla i návštěva typického vnitrozemního středověkého městečka Arcevia, jež nás zaujalo svou autentičností.

Samozřejmě jsme nevynechali ani návštěvu samotného Cesenatica, významného turistického cíle, kde svou stopu zanechal i Giuseppe Garibaldi, sjednotitel Itálie.

Poslední dva dny byly ve znamení sportovně-kulturního turnaje mezi třídami. Každý se zapojil alespoň do jedné disciplíny, výběry tříd se utkaly v košíkové, volejbalu, kopané, skákání přes švihadlo, chůzi na slackline, vytrvalostním běhu, sprinterské a mořské štafetě a v tvoření soch z písku spojeném se slovní prezentací. Obrovské nasazení všech přispělo ke skvělé atmosféře celého klání, v němž nakonec zvítězila 7.G.

Celý týden provázelo slunečné počasí s letními teplotami, jež umožňovaly každodenní koupání. Věříme, že si všichni odnesli krásné zážitky, nová přátelství a radost z aktivně stráveného času u moře.

J. Vomela

 

 

 

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.