United KingdomUnited Kingdom

Sportovně-turistický kurz Itálie

Ve dnech 9. – 16.9. se uskutečnil tradiční sportovně-turistický kurz pořádaný komisí TV pro studenty 3. ročníků. Již potřetí se cílem naší výpravy stalo město Cesenatico ležící v severoitalské části adriatické riviéry.

Slunečné počasí nás na téměř celý první den vylákalo na pláž, kde jsme se seznámili i se sportovišti, která jsme využívali po celou dobu pobytu. Další dva dny nám počasí příliš nepřálo, což nás mrzelo zejm. při návštěvě San Marina. Tam nás mlha připravila o fantastické výhledy do okolí tohoto miniaturního státu. I přesto se výlet vydařil.

Dále nás čekal celodenní exkurz do přírodního parku Gola della Rossa a Frasassi. Zde jsme navštívili krasovou jeskyni Frasassi, jejíž monumentální vnitřní prostora patří k největším na světě. Součástí výletu byl i výstup na horu Monte Murano,  jednu z dominant zdejší krajiny, a návštěva středověkého kamenného městečka Serra San Quirico, jež nás zaujalo svou autentičností.

Další dny se hlavně sportovalo. Samozřejmě jsme nevynechali ani návštěvu samotného Cesenatica, významného turistického cíle, kde svou stopu zanechal i Giuseppe Garibaldi, sjednotitel Itálie. Poslední dva dny byly ve znamení sportovně-kulturního turnaje mezi třídami. Každý se zapojil alespoň do jedné disciplíny, výběry tříd se utkaly v košíkové, volejbalu, kopané, pétanque, skákání přes švihadlo, chůzi na slackline, vytrvalostním běhu, sprinterské a mořské štafetě a v tvoření soch z písku spojeném se slovní prezentací. Obrovské nasazení všech přispělo ke skvělé atmosféře celého klání, v němž nakonec zvítězila 7.G.

Věříme, že i přes ne zrovna nejideálnější počasí si všichni odnesli zážitky, nová přátelství a radost z aktivně stráveného času u moře.

 

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.