United KingdomUnited Kingdom

Sportovní den Gymnázia Třebíč

Tradiční Sportovní den Gymnázia Třebíč se pro nižším stupeň gymnázia a 1. a 2. ročníky vyššího gymnázia konal za krásného počasí v pátek 29. září 2023 na městském atletickém stadionu.

Byli jsme svědky výborných atletických výkonů v bězích na 60 m, 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, ve skoku dalekém i vysokém, v hodu míčkem (u mladších) a vrhu koulí (u starších). Na závěr soutěží proběhly divácky atraktivní štafetové běhy.

Nejvyrovnanější byl souboj v I. kategorii (prima, sekunda). Po skončení soutěží měly oba týmy stejný počet bodů, o vítězi musela rozhodnout pomocná kritéria, více prvních a druhých míst. Vítězi se stali žáci 2. G.

Ve II. kategorii zvítězila přesvědčivě třída 3. G.

Vyrovnané byly i kategorie III. (1. ročníky) a IV. (2. ročníky). Celkovými vítězi se staly třídy 1. C a 2. C.

Vítězové jednotlivých disciplín si domů odnesli diplom a perníkovou medaili, kterou pro všechny vyrobila paní učitelka Hana Březinová. Vítězné třídy dostaly plný koš sladkého ovoce.

Lze konstatovat, že Sportovní den Gymnázia Třebíč se vydařil, jak po sportovní stránce, tak měl i vysokou úroveň společenskou. Ke zdárnému průběhu napomohli sportovci i všichni přítomní učitelé.