United KingdomUnited Kingdom

Třebíčští gymnazisté na výměnném pobytu ve Frankfurtu

Naše gymnázium navázalo už před pěti lety spolupráci s frankfurtskou školou Fürstenberger Realschule. Daří se nám spolupracovat každý rok na společných projektech.

Hlavním tématem letošního roku byl a myšlenka Co nás spojuje a rozděluje. Projektu se zúčastnilo 27 německých a 18 českých studentů naší školy. Zatímco němečtí partneři u nás strávili týden koncem září, my jsme odjeli do Frankfurtu nad Mohanem v týdnu od 14. do 20. října.

Program připravený německou stranou byl velmi zajímavý. Kromě práce na společném projektu jsme navštívili historické centrum města Frankfurt. Poté byla na programu exkurze na frankfurtské letiště, které patří k nejdůležitějším a největším v Evropě. Museli jsme samozřejmě projít důkladnou letištní kontrolou, jako bychom byli klasičtí pasažéři.

Návštěva do zákulisí frankfurtské opery byla pro obě skupiny studentů dalším nevšedním zážitkem. Navštívili jsme prostory, které běžně nejsou divákům přístupné, a dozvěděli jsme se, co všechno musí být vyrobeno a připraveno, než přijde den premiéry.

S velkými očekáváními jsme přistoupili ke společnému vaření. Výsledek dokonce předčil výše zmíněná očekávání, protože menu, salát, lasagne vegetariánské i lasagne  s masem a tiramisu, bylo opravdovým kulinářským zážitkem. Když k tomu ještě připočteme svátečně prostřené stoly a nezbytnou etiketu, je to večer, na který budeme ještě dlouho vzpomínat.

Nezapomenutelným zážitkem pro nás všechny byla návštěva Europaparku v Rustu, jednoho z největších zábavních parků v Evropě. Strávili jsme zde velmi příjemný slunečný den na mnoha netypických atrakcích a ochutnali místní kulinářské speciality.

Poslední den patřil vyhodnocení projektu, jehož cíle byly bohatě naplněny. Studenti se zdokonalili v komunikaci v cizích jazycích, poznali, že mládež má společné problémy, radosti i starosti. Doufáme, že zkušeností z pobytu využijí v dalším studijním i osobním životě.

Součková Dana

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.