United KingdomUnited Kingdom

Veverky, vlci a vánoční tisk 

Ve středu 21. 12. proběhl druhý projektový den věnovaný environmentální výchově, mediální výchově a finanční gramotnosti.  

Žáci nižšího gymnázia a studenti druhého ročníku se zabývali environmentální výchovou. Spolužákům představili své projekty, které tvořili na zvolená témata – např. voda, biodiverzita, chráněné oblasti, skleníkový efekt, přelidnění, odpady, obnovitelné a neobnovitelné zdroje energie, globální oteplování, ochrana přírody… Studenti vytvářeli prezentace, ale i praktické aktivity, doplňovačky, pexeso či naučný film. 

Žáci prvních a třetích ročníků se ponořili do mediální výchovy. Vznikaly redakce a fiktivní noviny se všemi myslitelnými rubrikami. Čtenáři se mohou těšit na sofistikované křížovky, horoskopy na míru, úderné reklamy, komiks o mazání lyží, ale třeba i aktuální reportáž o vánočním basketbalovém klání. 

Čtvrté ročníky rozvíjely svoji finanční gramotnost. Budoucí maturanti se stali experty na investice, půjčky, kryptoměny, pojištění, platební karty, účty, inflace a burzovní indexy. 

 

Pavla Kopečná 

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.