United KingdomUnited Kingdom

Výměnný pobyt s Francií

Výměnný pobyt se studenty gymnázia Lycée Georges Brassens z města Rive-de-Gier se uskuteční ve školním roce 2018/2019. První část je plánována v termínu 7.-16.11.2018 , kdy pojedeme my, třebíčští studenti a učitelé do Rive-de-Gier. Odjezd je plánován ve středu 7.11. v dopoledních hodinách společně na letiště do Vídně, odlet do Lyonu se společností Easyjet ve 13.05. Návrat opět letecky 16.11. večer na letiště do Vídně, společný návrat do Třebíče kolem 22 nebo 23 hodiny.

Program pobytu bude zaměřen na jazyky, divadlo a sportovní aktivity. Počítáme s jednodenním výletem do Lyonu a dalšími zhruba dvěma výlety za památkami v oblasti pobytu. Bydlet budeme většinou v rodinách studentů francouzské školy, výjimečně pak v pokojích hostelového typu v místním divadle (vše bude upřesněno před odjezdem v září).

Cena zpáteční letenky v tuto chvíli vychází na zhruba 1850Kč (plus 550Kč je cena za odbavené zavazadlo do 15kg, 675Kč za zavazadlo do 23kg, teoreticky lze mít pouze příruční bez poplatku), potřebuji podepsané závazné přihlášky a zaplacení zálohy 2300Kč, abych mohla koupit letenky hromadně co nejdřív (cena letenek může stoupat). Zaplacená záloha je současně storno poplatkem, v případě, že byste se z jakéhokoli důvodu nemohli pobytu zúčastnit. Pokud se vám podaří zajistit náhradníka, je možno storno poplatek snížit na 1700Kč.

Další náklady (kromě ceny letenek) na pobyt ve Francii v říjnu odhaduji na zhruba 4000 až 5400 Kč (bude nutné zaplatit cestu do Vídně na letiště a zpět, cestu z lyonského letiště do Rive-de-Gier, náklady na dopravu během výletů ve Francii (nebo potom v květnu v ČR), vstupné na památky, částečně si budeme platit i jídlo (některé obědy, svačiny dle vlastního uvážení).

Druhá část pobytu se uskuteční v dubnu, kdy přijedou francouzští studenti k nám, opět zhruba na 10 dní. Termín bude upřesněn pravděpodobně na podzim. Na programu bude návštěva našeho města, školy, výlety do okolí a další společné aktivity. Pokud se přihlásíte k účasti na výměnném pobytu, pak vaše přihláška platí pro obě části: v listopadu i dubnu. Francouzským studentům jste povinni v dubnu zajistit ubytování a částečně stravu nejlépe ve vašich rodinách (po domluvě lze i jinak), i zde prosím počítejte s nějakými náklady na dopravu na výlety a vstupné.

Další informace vám dodám průběžně. Můžete se dále ptát na cokoli nejlépe osobně, případně i emailem (lucie.machova.cz@gmail.com) nebo telefonicky (733122832).

Lucie Machová, organizátorka výměnného pobytu

 

Závaznou přihlášku prosím odevzdejte co nejdříve.

Jméno a příjmení:

Bydliště:

E-mail:                                                                                Telefon:

Mohu být hostitelem dívky/chlapce/je to jedno (máme pro něj/ni samostatný pokoj)

Podpis zákonného zástupce:

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace zde.